Unia Europejska

Limur IoT – czym jest najnowszy projekt logistyczny?

Limur IoT to projekt, który wykorzystuje najnowsze technologie w usprawnianiu procesów w logistyce. Ma za zadanie zabezpieczyć i zinwentaryzować ładunki i nośniki logistyczne.

Jakie są zalety technologii?

  • Wykorzystanie technologii bluetooth low energy;
  • Precyzyjna lokalizacja w czasie rzeczywistym, dzięki sensorom i komunikatorom komunikujących się w technologii LoRA WAN oraz beaconów BLE, co pozwala na zabezpieczenie produktów o wysokiej wartości;
  • dzięki LoRa WAN oraz BLE można wykorzystywać odczyty z tych urządzeń do automatycznej inwentaryzacji nośników logistycznych czy produktów.

Czym są beacony?

Beacony to niewielkie urządzenia propagujące sygnał radiowy ze stałą częstotliwością na odległość do kilkunastu metrów. Ich największą zaletą jest możliwość obsługi za pomocą smartfona lub tableta, używając do tego aplikacji mobilnej. Jakie są inne plusy tego urządzenia?

  • Niski koszt infrastruktury;
  • Niewielkie rozmiary;
  • Dokładna lokalizacja;
  • Bateria gwarantująca kilka lat ciągłej pracy, co pozwala na wykorzystanie beaconów w projektach takich jak np. zarządzanie ruchem naczep na terenie magazynów.

Technologia BLE przenosi możliwość widoczności aktywów w czasie rzeczywistym z dużej skali do przedmiotów pojedynczych, np. konkretnych palet lub paczek.

Jak działa Limur IoT?

  1. Monitorowanie i widoczność towaru w łańcuchu dostaw;
  2. Automatyczna inwentaryzacja ładunków i nośników logistycznych;
  3. Analiza przepływu pojemników logistycznych między magazynem a sklepami;

Dla kogo jest Limur IoT?

Limur IoT to doskonały projekt dla takich branż jak sieci handlowe oraz centrów dystrybucyjnych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *