Unia Europejska

Plomba transportowa okladka

Plomba transportowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Dzisiejszy wpis poświęcony jest plombom elektronicznym, transportowym. To innowacyjne rozwiązanie, które stosuje coraz więcej firm, aby zapewnić wysoki poziom zabezpieczenia transportowanym towarom.

Czym jest plomba transportowa?

Plomba transportowa to mechanizm, który zabezpiecza przewożony towar przed wszelkimi, niechcianymi ingerencjami osób trzecich, takimi jak: kradzież, podmienienie, uszkodzenie. Plomba najczęściej wykonana jest z metalu lub plastiku. Każda plomba charakteryzuje się swoim indywidualnym numerem, uwzględnionym również w papierach przewozowych, dzięki czemu kierowca ma nieustanny dostęp do weryfikacji towaru. Co ważne, osoba zakładająca plombe musi upewnić się, czy numery na dokumencie oraz na plombie są takie same. Ten sam obowiązek ma kierowca, gdyż zmiana numerów może świadczyć o podmianie, a uszkodzenie plomby o potencjalnej ingerencji osób trzecich.

Czemu służy plomba transportowa?

Plomba transportowa służy przede wszystkim do chronienia towaru przed kradzieżą. Jej uszkodzenie, naruszenie, jest jasnym sygnałem próby ingerencji osób trzecich w ładunek. Zerwanie plomby powoduje sygnał alarmowy, który jest oznaką dla kierowcy o potencjalnym incydencie.

Używanie plomb transportowych daje również możliwość monitorowania ładunku. W celu kontroli towaru, wystarczy skontrolować samą plombę, aby ocenić stan ładunku.

Czym się różni plomba elektroniczna od transportowej?

Plomba elektroniczna jest specjalnym rodzajem plomb transportowych. Plomba elektroniczna to inteligentne rozwiązanie technologiczne, które oprócz zastosowań charakterystycznych dla plomby transportowej, zapewnia również dodatkowe informacje na temat przewozu, takie jak monitoring transportu w czasie rzeczywistym przy użyciu nadajników GPS. Więcej o plombach elektronicznych oraz ich zastosowaniu przeczytasz w naszym artykule Plomba elektroniczna – co to jest i do czego służy?

Plomba elektroniczna jest obecnie najlepszą opcją i metodą na zabezpieczenie swojego ładunku, a także na kontrolowanie go i usprawnienie transportu ładunku. Posiada te same cechy, które ma tradycyjna plomba, jednak dzięki usprawnieniom technologicznym, daje o wiele większe możliwości użycia oraz rozszerzone funkcje, które będą korzystne zarówno dla firmy jak i dla klienta.

Jako LIMUR oferujemy naszym klientom system Limur Security Seal, który w swojej ofercie posiada plombę elektroniczną z monitoringiem GPS. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym produkcie, skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o bezpieczeństwie Twoich towarów!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *