Unia Europejska

KONKURS INŻYNIERSKI EBEC ŁÓDŹ – FINAŁ LOKALNY 2022

Firma Limur jest tegorocznym sponsorem głównym Konkursu Inżynierskiego EBEC Łódź 2022.

EBEC (European BEST Engineering Competition) to jeden z największych konkursów inżynierskich w Europie, organizowany przez Stowarzyszenie Studentów BEST w ponad 30 krajach.

W Polsce jest to już XVI edycja, która odbywa się na 5 wiodących uczelniach: Politechnice Wrocławskiej, Politechnice Śląskiej, Politechnice Łódzkiej, Politechnice Gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Celem projektu jest umożliwienie studentom wykorzystania zdobytych umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej podczas rozwiązywania interdyscyplinarnego problemu technicznego. Uczestnicy rywalizują w czteroosobowych zespołach w dwóch kategoriach: Case Study oraz Innovative Design.

26 kwietnia, odbył się drugi etap Konkursu, jakim jest Finał Lokalny.

Uczestnicy mieli za zadanie znaleźć rozwiązanie problemu, dla urządzenia monitorującego, które narażone na czynniki zewnętrzne nie działało prawidłowo. Trzeba było opracować metodę kontroli ciągłości obwodu dowolnego elastycznego elementu o długości minimum jednego metra, które można swobodnie demontować. Aby spełnić warunki zadania, rozwiązanie musiało być pozbawione fizycznego styku elektrycznego oraz odporne na zanieczyszczenie środowiskowe. Ponadto trzeba było zaprojektować prototyp tego urządzenia, tak aby był wykonalny pod względem technicznym i ekonomicznym.

Na tym etapie wyłonione zostały drużyny, które rywalizować będą w Finale Ogólnopolskim, w dwóch kategoriach:

  • Case Study, podczas którego zadaniem uczestników jest znalezienie rozwiązania oraz działań, które należy podjąć wobec postawionego przed nimi realnego problemu teoretycznego.

W tej kategorii Finał Lokalny wygrała drużyna Pooh Bears w składzie:

  • Karolina Kaczmarek
  • Igor Sobiech
  • Jakub Szlarzyński
  • Jakub Staniszewski
  • Innovative Design – W tej kategorii uczestnicy będą mieli możliwość połączyć swoją kreatywność, wiedzę i doświadczenie, by zaprojektować innowacyjny wynalazek rozwiązujący jeden z istniejących problemów lub ulepszający istniejące już rozwiązania.

W tej kategorii Finał Lokalny wygrała drużyna TurboKot w składzie:

  • Joanna Stepniak
  • Adam Kowalski
  • Jakub Dobrysiak
  • Michał Kacprzak

Firma Limur przygotowała zadanie w kategorii Innovative Design na Finał Lokalny tego konkursu. Dzięki temu studenci mieli okazję sprawdzić z jakimi problemami będą mogli się mierzyć, jako przyszli inżynierowie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *