Unia Europejska

KONKURS INŻYNIERSKI EBEC ŁÓDŹ 2022

Firma Limur jest tegorocznym sponsorem głównym Konkursu Inżynierskiego EBEC Łódź 2022. EBEC (European BEST Engineering Competition) to jeden z największych konkursów inżynierskich w Europie, organizowany przez Stowarzyszenie Studentów BEST w ponad 30 krajach. W Polsce jest to już XVI edycja, która odbywa się na 5 najlepszych uczelniach: Politechnice Wrocławskiej, Politechnice Śląskiej, Politechnice Łódzkiej, Politechnice Gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Celem projektu jest umożliwienie studentom wykorzystania zdobytych umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej podczas rozwiązywania interdyscyplinarnego problemu technicznego. Uczestnicy rywalizują w czteroosobowych zespołach w dwóch kategoriach: Case Study oraz Innovative Design. W zeszły czwartek odbył się pierwszy etap Konkursu, jakim jest Test Eliminacyjny. Sprawdza on umiejętności rozwiązywania zagadnień logicznych oraz kreatywności i radzenia sobie z problemami technicznymi. Na tym etapie wyłonione zostały drużyny, które rywalizować będą w Finale Lokalnym w dwóch kategoriach:
  • Case Study, podczas którego zadaniem uczestników jest znalezienie rozwiązania oraz działań, które należy podjąć wobec postawionego przed nimi realnego problemu teoretycznego.
  • Innovative Design – W tej kategorii uczestnicy będą mieli możliwość połączyć swoją kreatywność, wiedzę i doświadczenie, by zaprojektować innowacyjny wynalazek rozwiązujący jeden z istniejących problemów lub ulepszający istniejące już rozwiązania.
Firma Limur przygotowała zadanie w kategorii Innovative Design na Finał Lokalny tego konkursu. Dzięki temu studenci sprawdzą z jakimi problemami będą mogli się mierzyć, jako przyszli inżynierowie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *